Miliony ludzi na całym świecie uprawiają różne dyscypliny sportowe, podczas których nierzadko dochodzi do powstania przeciążeń, kontuzji i urazów. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne formy odnowy biologicznej w sporcie. Odpowiednio dozowane i stosowane zabiegi odnawiające u sportowców, dają szansę zmniejszenia negatywnych skutków zmęczenia oraz przygotowania zawodnika do kolejnych treningów. Odnowa biologiczna to celowe oddziaływanie na organizm za pomocą różnorodnych środków, zarówno naturalnych i sztucznych z zamiarem przyspieszenia fizjologicznych procesów wypoczynkowych. Największą popularnością wśród zabiegów fizjoterapeutycznych wykorzystywanych w odnowie biologicznej cieszą się klasyczny masaż leczniczy i refleksologia stóp. Oprócz tego wykorzystujemy również zabiegi fizykalne takie jak: elektrostymulacja, ultradźwięki, laser. Odnowa biologiczna może być stosowana nie tylko przez sportowców wyczynowych, ale również wszystkich, którzy uprawiają sport dla przyjemności.

 

PODOestetic świadczy zabiegi odnowy biologicznej, które pozwolą przyspieszyć proces powrotu wydolności do poziomu wyjściowego.

Oferujemy:

Masaż klasyczny (leczniczy) polecamy dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni nóg po wysiłku fizycznym. Daje on uczucie ogólnego odprężenia oraz przezwyciężenia stresu. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia. Jest to idealne przygotowanie do wysiłku sportowego, jak i usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym.

Masaż o działaniu refleksologii i regeneracji pozwala na dotarcie do głębiej położonych receptorów. Rezultatem są silniejsze efekty terapeutyczne. Pobudzenie tysięcy zakończeń nerwowych na stopach usprawnia funkcjonowanie całego organizmu zapoczątkowując naturalny proces samoleczenia. Refleksoterapia stóp stymuluje też przysadkę mózgową, która wytwarza własne środki przeciwbólowe – endorfiny. Ten rodzaj masażu obniża poziom stresu i napięcia mięśniowego,  jest wskazana przy stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, likwiduje dolegliwości bólowe kończyn dolnych.

Trening funkcjonalny bazuje na prostych ćwiczeniach, pomagających utrzymać pełną ruchomość we wszystkich stawach. Skupia się na aktywizacji całego ciała, a nie wyizolowanych grup mięśniowych, dzięki temu każdy staw i mięsień w pełni wykonuje swoje funkcje. Celem treningu funkcjonalnego jest przywrócenie i utrwalenie prawidłowych wzorców ruchowych. Dodatkowo wzmocnienie mięśni głębokich, poprawa równowagę. Zwiększona szybkość, gibkość oraz lepsza koordynacja i większa wydolność organizmu znacząco wpłyną na osiągane wyniki.

Terapia tkanek miękkich wykorzystuje specyficzne techniki podobne do masaży w celach diagnostyki i leczenia. Ta forma terapii jest bardzo korzystna w leczeniu narządów ruchu związanych z przykurczem tkankowym lub dysfunkcją narządu ruchu.

Kinesiotaping znajduje zastosowanie w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia. Metoda ta wykorzystuje naturalne procesy samoleczenia organizmu. Ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę (receptory bólu, czucia głębokiego), układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Równocześnie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry poprzez uaktywnienie systemu znieczulenia. Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Wpływa przez to na zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły.

Indywidualne wkładki biomechaniczne

Podstawowym celem indywidualnych wkładek do butów jest poprawienie wyników sportowych. Naszym klientom polecamy wkładki biomechaniczne o całkowitym kontakcie ze stopą, zapewniające kontrolę ruchu. Mają one za zadanie nie tylko zmniejszyć dolegliwości bólowe, ale przede wszystkim zapobiec kontuzjom. Wkładki biomechaniczne zmieniają ustawienie i mechanikę stopy, dążąc do neutralnego ustawienia stawu podskokowego. Korzyści ze stosowania odpowiednio dobranych wkładek są udowodnione. Należy jednak pamiętać, że wkładki nie leczą schorzeń, ale wspomagają zasadnicze leczenie i zapobiegają ich pogłębianiu.