Indywidualne wkładki ortopedyczne/ ortezy

Wkładki pomagają w utrzymaniu właściwej formy stopy, harmonizują obciążenie oraz odciążają miejsca na stopach, które uległy przeciążeniu lub deformacji struktur stóp. W sposób mechaniczny wspomagają stopę, która jest pod negatywnym wpływem rożnych czynników, takich jak nadmierna pronacja/suplinacja, ograniczeń ruchomości stawów, czy przebytych mikrourazów.

 

Wkładki podzielone są na kategorie w zależności od przeznaczenia:

  • klasyczne: zaopatrują powszechne patologie stóp
  • specjalistyczne: dla określonych patologii (wkładki dziecięce, dla stopy cukrzycowej, reumatoidalnej, przy istniejących patologiach przodo- lub tyłostopia). Wkładki o zróżnicowanej budowie pod względem zastosowanych materiałów, grubości, szerokości.
  • sportowe: uwzględniają specyfikę obciążeń stopy w zależności od rodzaju dyscypliny, np. tenis, narciarstwo, kolarstwo, bieganie. Zróżnicowane pod kątem amortyzacji, odciążenia, wzmocnienia propulsji.

 

Różnorodność dostępnych baz i materiałów zastosowanych w ich budowie zapewnia możliwość skonstruowania wkładki dla każdego pacjenta – od wkładek dziecięcych, przez komfortowe, specjalistyczne sportowe, po wkładki dla zaawansowanych patologii i dużych deformacji stóp.

 

Poznaj zalety naszych wkładek:


Wytrzymałe i higieniczne

Wykonane z wytrzymałego, oddychającego materiału, posiadają powłokę pokrytą nanocząsteczkami srebra, która przeciwdziała rozwojowi grzybów i bakterii chorobotwórczych; są łatwe w czyszczeniu

Termoformowalne

Wykonane z wysokiej jakości technicznych materiałów, które po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury pozwalają się dowolnie kształtować

Korygujące

W przeciwieństwie do tradycyjnych wkładek – które jedynie biernie podpierają stopy – wspomagają i stymulują określone ich funkcje. Pozytywnie działają na cały narząd ruchu: od stóp do kręgosłupa

Estetyczne

Duża różnorodność materiałów wykończeniowych pozwala na dopasowanie wyglądu wkładki do Twojego gustu

Szybkie w wykonaniu

Wykonywanie zajmuje  ok. 1 godziny

Indywidualne

Formowane bezpośrednio na stopie Pacjenta (nie w bucie), dopasowane do potrzeb jego stóp i rodzaju wady

 

Jak powstają wkładki?

 

 

Właściwe stosowanie wkładek/ortez pozwala na:

zmniejszenie natężenia dolegliwości bólowych

zredukowanie ryzyka upadku

złagodzenie uczucia zmęczonych nóg i okolicy lędźwiowo-krzyżowej

poprawienie równowagi

zwiększenie wygody noszonego obuwia

zapobieganie powstawania odcisków

ochronę stawów zajętych procesem zwyrodnieniowo-zapalnym

podpieranie zapadających się łuków

 

 

 

 

 

 

Indywidualne sandały i klapki ortopedyczne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również indywidualne klapki i sandały ortopedyczne, niezbędne do korekcji stóp. Wykonywane po wcześniejszym badaniu stóp zapewniają należytą korekcję i komfort w użytkowaniu. Szczególnie polecamy je osobom pracującym w pozycji stojącej. Poniżej przedstawiamy niektóre z dostępnych kolorów i fasonów: